Projekti i viles ne forme jahti ne Greqi

Projekti i viles ne forme jahti ne Greqi

160
SHPËRNDAJE

Me pamje nga bregu i Mesdheut të Greqisë, Villa Earth e Vrantsi është një rezidencë private që integrohet pa probleme në peizazhin e saj natyror.

Me një dizajn minimalist, struktura bashkon linja fluide, forma organike dhe materialitet futurist për t’i ngjasuar imazhit të një jahti që del nga ujërat, në breg të shkëmbit.

Studioja greke e arkitekturës Vrantsi kombinon elegancën me hijeshinë delikate detare, duke krijuar një spektakël vizual të mrekullueshëm të një jahti madhështor lundrues mes peizazhit të gjerë natyror.

Vila është formuar duke përdorur xham, çelik dhe beton me performancë të lartë – materiale të zgjedhura për estetikën dhe qëndrueshmërinë e tyre futuriste.

Më tej, arkitektët përdorën teknologji të avancuara duke përfshirë modelimin parametrik dhe fabrikimin dixhital për të arritur kthesat komplekse, organike dhe linjat fluide të strukturës që qëndrojnë në dialog me kontekstin natyror.

S'KA KOMENTE