Ballina Aktualitet Ministri Balla prezanton Prefektin e ri te Qarkut Fier

Ministri Balla prezanton Prefektin e ri te Qarkut Fier

Koha kur ne Shqiperi vendimet e prokuroreve dhe te gjykatave nuk zbatoheshin ka marre fund. Tashme te gjithe jane te barabarte para ligjit. Keshtu e ka komentuar nga Fieri prag- arrestimin e Sali Berishes , ministri i brendshem
Taulant Balla ku ka theksuar se sot jemi je nje moment te rendesishem historik te nje revanshi te forces dhe sundimit te ligjit kunder krimit te organizuar.

Balla eshte ndalur edhe te pronat e sekuestruara ku sipas tij jane miratuar ndryshime ne ligjin per administrimin e tyre. Ne cilesine e ministrit te brendshem kam urdheruar ndalimin e shitjes se pronave te sekuestruara ka thene Balla teksa ka theksuar se te gjitha pronat e konfiskuara nga subiekte kriminale do ti vihen ne duspozicion organizatave joqeveritare dhe shoqerise civile.

Keto deklarata Balla i ka bere gjate prezantimit te prefektit te ri te qarkut Fier , Rajmonda Balilaj e cila ka zevendesuar ne kete post Lefter Shehajn.