Këmbimi valutor për sot/ Euro mbetet në nivel te ulet, rritet paundi...

Këmbimi valutor për sot/ Euro mbetet në nivel te ulet, rritet paundi britanik

3652
SHPËRNDAJE

Në tregun e këmbimit valutor sot një dollar amerikan do të blihet me 98.3 lekë dhe do të shitet me 99.5 lekë.

Ndërsa monedha evropiane euro do blihet me 107.6 lekë dhe do të shitet me 108.5 lekë.

Ndërkohë franga zvicerane do të blihet me 109.4 lekë dhe do shitet me 110.6 lekë.

Ndërsa paundi britanik do blihet me 125.5 lekë dhe do shitet me126.7 lekë.

S'KA KOMENTE