Projekti i 2 kullave te lidhura me njera tjetren ne New York

Projekti i 2 kullave te lidhura me njera tjetren ne New York

53
SHPËRNDAJE

Projektuar në bashkëpunim me studion e arkitekturës Steelman Partners dhe firmën e Nju Jorkut CetraRuddy, projekti do të shfaqë dy rrokaqiejt 46-katëshe.

I quajtur Avenir, vendi i propozuar i projektit është një tokë e pazhvilluar prej 92,000 metrash katrorë në veri të Qendrës së Konventës Javits të Nju Jorkut.

Renderimet tregojnë një sërë formash të veshura me xham me detaje metalike. Kompleksi do të strehojë një hotel, njësi banimi të përballueshme dhe një teatër në majë të një kompleksi kazino dhe argëtimi tetë-katësh.

Sipas zhvilluesve, strehimi i përballueshëm është një “gur themeli” i pronës, e cila do të shfaqë më shumë se 100 apartamente që do të jenë të disponueshme përmes lotarisë së banesave të qytetit të Nju Jorkut.

Njësitë e banimit do të kenë një përzierje të llojeve dhe madhësive. 1000 dhoma hotelesh luksoze janë propozuar gjithashtu të vendosen në rrokaqiejt.

Kullat do të lidhen me një vendkalim të mbyllur në katin e 45, i cili do të ketë një sallë performimi me 1000 vende që do të presë komunitetin lokal dhe performancat publike. Kazinoja prej 55,741 m2 në bazën e projektit do të ketë të paktën 12 restorante, hapësira lojrash dhe argëtimi.

S'KA KOMENTE