Plagosja ne Fier, policia postblloqe ne rruge dhe kontrolle te mjeteve

Plagosja ne Fier, policia postblloqe ne rruge dhe kontrolle te mjeteve

1389
SHPËRNDAJE

Një plagosje me armë zjarri ndodhi pak minuta më parë në qytetin e Fierit.  Dyshohet së përplasje nisi për një konflikt të çastit.

Sipas policise autori është Altin Nika, i cili ka plagosur me armë zjarri Dashamir Muçën, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Menjëherë pas ngjarjes policia është vënë ndjekje të autorit duke ngritur disa pika postoblloku ne hyrje dalje te Fierit me qytete te tjera

Ngjarja ka ndodhur pranë QTU FIER

Njoftimi i policisë:

Plagosi me armë zjarri një shtetas, pas një konflikti të çastit, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar.

Shërbimet e Policisë kanë ngritur pika të shumta kontrolli, në të gjithë territorin e qarkut, me qëllim kapjen e tij.

Rreth orës 13:15, në lagjen “11 janari”, dyshohet se pas një konflikti të çastit, shtetasi A. N., 52 vjeç, ka plagosur me armë zjarri, shtetasin D. M., 50 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna intensive për kapjen e shtetasit A. N

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje

S'KA KOMENTE