Detaje te reja nga vrasja e shqiptarit në Greqi

Detaje te reja nga vrasja e shqiptarit në Greqi

104
SHPËRNDAJE

Dalin detaje të reja nga vrasja e një shqiptari në Pire të Greqisë.

Sipas raportit, sherri mes shqiptarit dhe autorit ka nisur në parkingun, ku 68-vjeçari e ka qëlluar një herë në kokë, por më pas është kthyer dhe e ka qëlluar për herë të dytë.

Shqiptari rreth 40-vjeç, punonte një parkingun ku ndodhi edhe ngjarja e rëndë.

Një grua që njihte autorin e moshuar të atentatit flet për një burrë që shpesh shkaktonte probleme dhe debatonte me fqinjët për arsye të parëndësishme.

“Rreth orës 1 e çerek dëgjojmë të shtëna. Shpërthimi ishte shumë i fortë. Dëgjuam zëra”, shpjegon gruaja për protothema.gr.

Sakaq autori grek u largua menjëherë pas vrasjes por më pas u vetëdorëzua në polici.

S'KA KOMENTE