U qëllua me armë zjarri, kryeministri sllovak në gjendje kritike për jetën

U qëllua me armë zjarri, kryeministri sllovak në gjendje kritike për jetën

106
SHPËRNDAJE

Kryeministri sllovak, Robert Fico ndodhet në gjendje kritike për jetën, ka thënë zyra e qeverisë së Sllovakisë. Ai është qëlluar disa herë dhe po transportohet me helikopter në qytetin më të afërt Banska Bystrica.

“Sot u bë një atentat ndaj Robert Ficos. Ai është qëlluar disa herë dhe aktualisht ndodhet në rrezik për jetën. Në këtë moment, ai po transportohet me helikopter në Banská Bystrica, sepse do të duhej shumë kohë për të arritur në Bratislavë për shkak të nevojës së një procedure akute.”, njoftoi zyra e shtypit.

S'KA KOMENTE