Gjykata e Posaçme kaloi për gjykim Belerin, flet avokati: Po mbahet politikisht

Gjykata e Posaçme kaloi për gjykim Belerin, flet avokati: Po mbahet politikisht

93
SHPËRNDAJE

Gjykata e Posaçme vendosi sot të kalojë për gjykim dosjen “Beleri”. Pas seancës foli për mediat avokati i Belerit.

Vetë Beleri nuk ishte në seancë, ndërsa pjesëmarrës ishte deputeti dhe kreu i PBDNJ, Vangjel Dule.

Avokati i Belerit u shpreh se klienti i tij po mbahet në burg politikisht dhe duhej liruar të bënte betimin si kryetar i bashkisë Himarë.

Për avokatin, Beleri nuk ka asnjë lidhje me shit-blerje vote, për të cilën u akuzua nga Prokuroria e Vlorës. Gjithashtu ai shtoi se çështjen do ta dërgojë në Gjykatën e Lartë dhe Gjykatën Kushtetuese.

AvokatiPo mbahet në burg politikisht pa asnjë provë nuk ka patur kontrakte që në daten 6 deri në ditën e caktuar me të infiltruarin, ska pas asnjë lloj bisede, e deklaroi vetë në sallën e gjyqit.

SPAK? Pyeteni, ishin 2 zotërinj që ishin shumë të mirë. SPAK-u atë që kanë thënë që ditën e parë është e mbaruar kjo punë për ta. Jemi drejtuar në Gjykatën e Lartë, pastaj tek Gykata Kushtetuese, se ka rradhë. Te kjo gjykatë (Gjykata e Posaçme) nuk kishim asnjë pritshmëri. E dinim çfarë vendimi do merrnin”, tha avokati.

S'KA KOMENTE