Ballina Shqiperia ime Babai plagos me arme gjahu vajzen e tij dhe me pas vret...

Babai plagos me arme gjahu vajzen e tij dhe me pas vret veten

Nje 82 vjecar nga Lushnja ka qelluar me cifte vajzen e tij dhe me pas ka vrare veten. Ngjarja ka ndodhur ne lagjen 18 tetori te qytetit kur Behar Musaku brenda ne banesen e tij ka qelluar vajzen,Rudina Musakun 40 vjece.
Sipas dshmitareve behet fjale per nje sherr te castit dhe ne momentin e vrasjes me ta ka qene edhe gruaja e te moshuarit
Ata jetojne ne nje banese 2 kateshe me dy djemte e tyre,por me hyrje te ndara.


Armen e krimit i moshuari e mbante pa leje. E plagosura, Rudona Musaku eshte ne gjendje te rende shendetsore dhe po trajtohet ne spitalin e lusshnjes. Fqinjet e familjes Musaku shprehen se vajza eshte e divorcuar dhe kishte ardhur te vizitonte prindetit. Ajo punon kamariere ne Tirane,.

Rudina Musaku e plagosura prej 4 vjetesh jeton ne Tirane dhe ka 2 femije, djal e vajze, vajzen 17 vjece dhe djalin 16 vjec. Ajo emigroj ne Gjermani dhe u kthye, ndersa femijet rrine me shume me babane.
I moshuari nuk kishte probleme mendore , ndersa pasi plagosi vajzen vrau veten.