Ballina Shqiperia ime Kanabis mes pemëve frutore, arrestohen babë e bir 

Kanabis mes pemëve frutore, arrestohen babë e bir 

Dy persona, babë e bir, u arrestuan në Vlorë, pasi dyshohet se kultivonin lëndë narkotike.Ndalimi i 58-vjeçarit me iniciale N.B. dhe djalit të tij, 26-vjeçarit me iniciale A.B. u bë pasi në fshatin Rromës, në vendin e quajtur “Përroi i njomë”, u gjetën të mbjella 135 fidanë dhe bimë narkotike cannabis sativa.