Ballina Shqiperia ime Gjendet pa shenja jete familjaret 68 vjecari, dyshohet se eshte vetevarur

Gjendet pa shenja jete familjaret 68 vjecari, dyshohet se eshte vetevarur

Lushnjë/Informacion paraprak

Më datë 20.05.2024, rreth orës 05:00, në fshatin Kosovë e Vogël, është gjetur nga familjarët, pa shenja jete, dyshohet i vetëvarur, në një ullishte, shtetasi R. S., rreth 68 vjeç.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.

Rushit Sadiku, nga fshati Kosov e Vogel eshte gjetur nga familjaret i vetevarur ne ullishten ne pronesi te tij. 68 vjecari kishte dale heret ne mengjes dhe sipas burimeve familjareve u kishte thene se do shikonte ullinjte.
Ata nuk kishin vene re asgje shqetesuese tek ai, madje jane shokuar me veprimin e tij.
Dyshohet se shkak i ngjarjes jane problemet e prones. Rushit Sadiku prej kohesh kishte nisur debatet per ndarjen e tokes me vajzat . Te premten ishte ne njesine administrative Fiershegan per dokumentet e pronesise dhe iu kishte thene qe nuk donte tu jepte pjese vajzave . Pas ngjarjes policia ka marre ne pyetje 3 familjaret ,nje djale e dy vajzat,per zbardhjen e ngjarjes.
Njoftimi policise.

Më datë 20.05.2024, rreth orës 05:00, në fshatin Kosovë e Vogël, është gjetur nga familjarët, pa shenja jete, dyshohet i vetëvarur, në një ullishte, shtetasi R. S., rreth 68 vjeç.

Grupi hetimor vijon punën për sqarimin e rrethanave dhe dokumentimin e plotë ligjor të këtij rasti.