Reshje shiu dhe përmbytje në Itali, tre të plagosur nga rënia e...

Reshje shiu dhe përmbytje në Itali, tre të plagosur nga rënia e pemëve në Milano

150
SHPËRNDAJE

Italia është duke u përballur me reshje shiu masive dhe përmbytje. Si pasojë e motit të keq, janë plagosur tre persona në Milano.

Sakaq probleme janë hasur me transportin publik, me energjinë elektrike dhe  dëme në sektorin e bujqësisë, për shkak të breshrit.

Po ashtu edhe Lombardia po përballet me pezullimin transportit publik, metro ose me vonesa.

S'KA KOMENTE