Policia aksion në disa qytete, arrestohen policë dhe një prokuror

Policia aksion në disa qytete, arrestohen policë dhe një prokuror

328
SHPËRNDAJE

Nga megaopracioni i shtrirë në disa qytete nga Policia e Shtetit janë arrestuar biznesmeni i njohur Pëllumb Gjoka dhe ish-drejtori i Forcave Operacionale, Olti Bistri.

Oltion Bistri në vjeshtën e vitit 2021 ka qenë më detyrë në Policisë e Lezhës, ndërsa më herët ka drejtuar edhe Policisë e Durrësit si dhe ka drejtuar Komisariatin Nr.2 në Tiranë.

Në mesin e të arrestuar të operacionit të mëngjesit të së enjtes është dhe drejtuesi I prokurorisë së rrethit Kukës Xhevahir Lita.

S'KA KOMENTE