Mbytet skafi me flamur grek, 8 persona në bord

Mbytet skafi me flamur grek, 8 persona në bord

258
SHPËRNDAJE

Një skaf me flamur grek u mbyt në rrethana të paqarta në zonën detare mes Pireut dhe Aeginës me 8 persona në bord.

Sipas informacioneve të ERT, në vendngjarje kanë shkuar një mjet i rojes bregdetare dhe tre anije kalimtare, nën koordinimin e EKSED.

8 pasagjerët janë marrë nga roja bregdetare dhe po transportohen në Marina Zeas, ndërsa nga informacionet e para bëhet e ditur se janë në gjendje të mirë shëndetësore.

S'KA KOMENTE