Nderpriten kerkimet per gjetjen e automjetit te rene ne lumin SEMAN ne...

Nderpriten kerkimet per gjetjen e automjetit te rene ne lumin SEMAN ne FIER

2695
SHPËRNDAJE

Pas 4 oresh kerkimesh pa nderprerje , polumbaret e Reneas nuk kane mundur te gjejne asnje shenje te mjetit qe dyshohet se ka thyer parmakun e hekurt te ures se Mbrostarit dhe ka rene ne ujrat e lumit Seman.

Fier/Informacion i policise

Në orët e para të mëngjesit të sotëm, në vendin e quajtur “Ura e Mbrostarit”, janë konstatuar të thyer parmakët anësore të njërit krah të kësaj ure.

Në anë të rrugës është gjetur targa e një automjeti. Nga verifikimet rezultoi se kjo targë i përket një automjeti të marrë me qera nga shtetasi M. L., 26 vjeç, banues në Fier, me të cilin nuk është bërë e mundur marrja e kontaktit pasi numri telefonit del i fikur.

Priten polumbarët e Renea-s për të kontrolluar përgjatë lumit me qëllim gjetjen e automjetit nëse ka rënë në lum.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të kësaj ngjarjeje.

S'KA KOMENTE