Mbytet ne plazhin e Velipojes 20 vjecari

Mbytet ne plazhin e Velipojes 20 vjecari

121
SHPËRNDAJE

Mbytet nje 20 vjeçar nga Shkodra ne plazhin e Velipojes. I riu ka dale nga uji ne nje gjendje te renduar shendetesore.

Menjehere ka mberritur ambulanca e qendres shendetesore te Velipojes duke i dhene ndihmen e pare por 20 vjeçari nuk ka arritur qe te shpetoje.

Shkodër/Informacion paraprak

Rreth orës 10:25, në plazhin e Velipojës, shtetasi A. S., 20 vjeç, banues në Shkodër, sapo ka rënë në kontakt me ujin, nuk është ndjerë mirë nga ana shëndetësore. Ai është nxjerrë në breg nga familjarët dhe roja bregdetare dhe i është dhënë ndihma e parë, por ka humbur jetën. Paraprakisht dyshohet se 20-vjeçari ka humbur jetën nga arresti kardiak.

Grupi hetimor vijon punën për përcaktimin e saktë të shkakut të humbjes së jetës.

S'KA KOMENTE