Arrest me burg për Ahemtajn, pritet shpallja në kërkim ndërkombëtar

Arrest me burg për Ahemtajn, pritet shpallja në kërkim ndërkombëtar

114
SHPËRNDAJE

GJKKO ka miratuar që prej ditës së diele kërkesën e prokurorisë për arrestimin e Arben Ahmetajn.

Gjykata e Posaçme, bashkë me lejen e kontrollit të banesave të Ahmetajt dhe familjarëve të tij si dhe sekuestrimin e disa pasurive, ka firmosur edhe urdhër arrest për të.

Burimet bëjnë me dije se ky urdhër zyrtarisht nuk i është dorëzuar policisë. Sakaq mësohet se SPAK i ka  kërkuar informacion policisë për vendndodhjen e Ahmetajt.p

S'KA KOMENTE