Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes se policit ne Fier

Zbardhet dëshmia e autorit të vrasjes se policit ne Fier

329
SHPËRNDAJE

Burime bëjnë me dije 23-vjeçari ka deklaruar se gjithçka ka qenë momentale. Mërnica ka deklaruar se po lëvizte me makinë dhe pasagjere ka pasur nënën e tij dhe duke kaluar në një rrugë në fshatin Baltëz është ndeshur me makinë në rrugë me policin Nevruz Cenalia. Sipas 23-vjeçarit në një moment ka kuptuar dhe ka parë që polici ia ka bërë me dorë dhe kam menduar që e ka sharë dhe ofenduar dhe në këtë moment ka dalë jashtë makinës për t’u sqaruar dhe ka parë që polici ka afruar dorën te arma e shërbimit dhe sipas tij e ka qëlluar duke menduar se do ta vriste efektivi i pari pasi sipas tij ka afruar dorën te arma e krimit.

S'KA KOMENTE