Vrasja e shqiptarit në Greqi/ Flasin deshmimtaret ne ngjarje

Vrasja e shqiptarit në Greqi/ Flasin deshmimtaret ne ngjarje

222
SHPËRNDAJE

Vetëm 9 sekonda dhe dy të shtëna iu deshën  68-vjeçarit në Pire të Greqisë, për t’i marrë jetën 39-vjeçarit shqiptar, Brigen Limka, baba i tre fëmijëve.

Mes tyre kishte nisur një debat që sipas dëshmitarëve ishte thuajse e përditshme. Sipas tyre 68-vjeçari debatonte jo vetëm me viktimën, por edhe më fqinjë të tjerë.

“Mes tyre pati debat. Autori u ngjit në banesën e tij mori pushkën dhe pasi e qëlloi tha; “tani mbarova me ty”. Ai njeri kishte sjellje të çuditshme”, është shprehur një dëshmitare.

Gjithashtu një tjetër thotë se autori i vrasjes shkaktonte shpesh probleme dhe debatonte me fqinjët edhe për gjëra të parëndësishme.

S'KA KOMENTE