Turistët italianë edhe në Sarandë, vjedhin peshqirët dhe çarçafët e dhomës së...

Turistët italianë edhe në Sarandë, vjedhin peshqirët dhe çarçafët e dhomës së hotelit

134
SHPËRNDAJE

Pas rastit viral ku një grup turistësh italianë në Berat ikën me vrap nga një restorant pa paguar faturën prej rreth 80 euro, një tjetër video e shpërndarë në rrjetet sociale tregon disa shtetas që pretendohet se janë italianë, teksa vjedhin në një hotel në Sarandë.

Pamjet janë publikuar nga “Saranda Ëeb”, ndërsa pretendohet nga pronarët e hotelit se turistët italianë kanë vjedhur çarçaf, jastëk e peshqir nga dhoma ku qëndronin.

“Ju lutem publikojeni videon, shikoni se si na vjedhin italianët. Vemi të pastrojmë dhomën dhe na mungon jastëku, kllëfi i jastëkut, çarçafi dhe nje peshqir. I lanë valixhet dhe erdhën ti marrin në orën 16 e 30 minuta. Kur u them se mungojnë në dhomë jasteku, peshqiri dhe çarçafi, thanë nuk dimë gjë. Një çantë e kishin marrë me vete, kur vajta dhe i thashë sille çantën e solli e kontrolluam dhe i gjetëm. Nuk u bëri fare përshtypje, vetëm thanë na falni dhe ne si gjithmonë kur kapim hajdutin e falim”, shkruajnë për Saranda Ëeb pronarët e hotelit.

Kujtojmë se pamjet e mëparshme në Berat, ku turistët italianë u larguan pa paguar, bënë xhiron e mediave shqiptare dhe të huaja dhe ishte kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, ajo e cila pagoi faturën e tyre personalisht.

S'KA KOMENTE