Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

709
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan blihet këtë të hënë me 107.6 lekë dhe shitet me 108.3 lekë duke e nisur këtë javë negativisht në raport me javën e kaluar sipas kursit të këmbimit lokal.

Ndërkaq monedha europiane blihet sot me 114.7 lekë dhe shitet me 115.2 lekë në raport me javën që lamë pas duke mos regjistruar luhatje të ndjeshme të kuotës.

Franga zvicerane blihet sot me 14.9 lekë dhe shitet me 15.8 lekë duke shënuar kështu një rritje të vlerës mëngjesin e sotëm në raport me javën që shkoi.

Referuar tregut të brendshëm valutor Paundi britanik blihet këtë të hënë me 129.1 lekë dhe shitet me 130.1 lekë duke pësuar një zbritje të vlerës në raport e javën e kaluar.

S'KA KOMENTE