Ballina Bota Shkatërrohet banda italo-shqiptare e trafikut të drogës, dhjetëra të arrestuar

Shkatërrohet banda italo-shqiptare e trafikut të drogës, dhjetëra të arrestuar

Një operacion anti-drogë në disa provinca të Italisë ka shkatërruar një bandë të trafikut të drogës teksa janë lëshuar disa urdhër-arreste.

Operacioni u shtri në provincat e Cagliari, Sassari, Nuoro, Genoa, Forlì Cesena, Ravenna, Firence, Pescara dhe Teramo.

Karabinierët e Komandës Provinciale të Cagliarit dhe të kompanisë Quartu Sant’Elena, së bashku me departamentet territoriale dhe të specializuara dhe mbështetjen e drejtimit qendror, kanë kryer dhjetëra masa paraprake për shoqërimin me qëllim trafikun ndërkombëtar të drogës.

Bëhet fjalë për një bandë italo-shqiptare që vepronte kryesisht në Sardenjë, Liguri, Emilia Romagna, Marche dhe Abruzzo, e cila është goditur.