Shembet ura në Greqi,  një i vdekur dhe 5 të plagosur

Shembet ura në Greqi,  një i vdekur dhe 5 të plagosur

781
SHPËRNDAJE

Një pjesë e një ure ka rënë në Perimetriki Odos të Patrës, në Diodorou, në zonën Bozaitika. Deri më tani ka një të vdekur dhe dy të plagosur, ndërsa më herët informacionet nga EKAV raportuan se tre persona janë transferuar në Spitalin Universitar të Rios dhe në spitalin “Agios Andreas”.

Sipas pelop.gr, në këtë pikë punimet kryhen prej dy vitesh, në kuadër të një shembjeje të kontrolluar. Burime të tjera flasin për një problem statik me të cilin po përballej ura.

Që nga rënia e urës, e cila ndodhet në afërsi të vendbanimit të Romëve, informacionet bëjnë me dije se ka persona të bllokuar dhe të plagosur.

Komandanti i Ministrisë së 6-të të Shëndetësisë ka dhënë urdhër për të hyrë në gazetë, përveç “Agios Andreas” dhe spitalin e Rios, për transportin e të plagosurve. Sipas informacioneve, rruga rrethuese e Patrës drejt Athinës do të mbyllet në kilometrin e 206 për shkak të shembjes.

https://youtube.com/watch?v=Ci70P_Uctw8%3Fstart%3D1%26feature%3Doembed

Tashmë ka një mobilizim të madh të autoriteteve. Në vendngjarje ka persona të bllokuar, ndërsa Zjarrfikësja dhe EMS janë në rrugë. Në këmbë është edhe EMAK me qentë e saj të trajnuar posaçërisht, ndërsa në vendngjarje ka panik.

S'KA KOMENTE