Policia zbarkon në banesën e ish-deputetit Rrahman Rraja

Policia zbarkon në banesën e ish-deputetit Rrahman Rraja

81
SHPËRNDAJE

Policia e Shtetit ka zbarkuar për kontroll në banesën e ish-deputetit Rrahman Rraja, në tentativë për të gjetur djalin e tij Rexhep Rraja, i shpallur në kërkim për dhunën e ushtruar në drejtim të Bilbil dhe Jashar Majës.

Burime bëjnë me dije se brenda banesës së Rrahman Rrajës nuk janë gjetur sende të jashtëligjshme, por as personat e shpallur në kërkim, djali Rexhep Rraja, vëllezërit Flamur dhe Xhelal Rraja, Përparim Rraja, Klajdi Rraja dhe Edison Meta.

Në vijim, policia ka kryer edhe kontrolle të tjera për arrestimin e tyre, por asnjëri nuk është lokalizuar. Aktualisht të gjithë figurojnë brenda vendit, por kjo nuk e përjashton mundësinë e një largimi në mënyrë të jashtëligjshme.

S'KA KOMENTE