Nje tjeter zjarr ne zonen e Nartes ne Vlore

Nje tjeter zjarr ne zonen e Nartes ne Vlore

43
SHPËRNDAJE

Një vatër e re zjarri është lokalizuar pasditen e sotme në Vlorë, në afërsi të fshatit Nartë.

Zona në fjalë është një reliev me shkurre dhe pemëtari.

Sakaq, dy automjete të zjarrfikëses  kanë mbërritur në vendin ku ka rënë zjarri dhe po ndërhyjnë për shuarjen e tij.

Zjarri mendohet të jetë i qëllimshëm, por ende nuk është kapur autori.

Zjarrvëniet e qëllimshme kanë qenë të shpeshta gjatë verës, aq sa kryeministri Rama dhe ministri i Brendshëm Balla kanë reaguar ndaj tyre, duke i bërë thirrje autoriteteve përkatëse për të zbatuar ligjin dhe gjobitur ata.

S'KA KOMENTE