Ballina Shqiperia ime Aksident ne Fier-Seman, perplasen 3 automjete, 5 te plagosur

Aksident ne Fier-Seman, perplasen 3 automjete, 5 te plagosur

Nje aksident automobilistik ka ndodhur pak minuta me pare ne aksin rrugor Fier -Seman.Aksidenti ka ndodhur ne “Ferme Clirimi”

Sipas njoftimeve te para mesohet se jane perfshire ne aksident 3 automjete njera prej te cilave ka dale nga rruga dhe ka perfunduar ne trotuar ,si pasoje e perplasjes. Si pasoje e aksidentit jane derguar ne Spitalin Fier 5 persona te plagosur 2 prej te cilave jane gra.
.

Ne vendngjarje ka shkuar policia te cilet po keyejne ekspertizen per zbardhjen e shkaqeve te aksidentit