Me sa shiten e blihen euro dhe dollari sot?

Me sa shiten e blihen euro dhe dollari sot?

377
SHPËRNDAJE

Sot, më 3 Gusht 2023, dollari amerikan blihet me 92.5 lekë dhe shitet me 95.8 lekë.

Euro blihet me 101.8 lekë dhe shitet 104.4 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.5 lekë dhe shitet me 120.5 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje me 105 lekë, ndërsa në shitje me 107.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.5 lekë dhe në shitje me 73 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

S'KA KOMENTE