Krim brenda familjes në Itali, djali vret babain me thikë pas një...

Krim brenda familjes në Itali, djali vret babain me thikë pas një sherri

186
SHPËRNDAJE

Një krim brenda familjes ka tronditur Italianë, ku një burrë tridhjetë vjeçar goditi me thikë babanë e tij, 64-vjeçarin Umberto Gaibotti, në oborrin e shtëpisë së tyre.

Vrasja ka ndodhur në kulmin e një sherri, mes të dyve. Alarmi u dha nga fqinjët të cilët dëgjuan klithmat, por kur ndihma mbërriti në vend 64-vjeçari tashmë kishte ndërruar jetë.Viktima ishte ndarë nga gruaja dhe jetonte me djalin e tij. Kryetari i bashkisë së Cavernago, Giuseppe Togni, foli për një “tragjedi të paralajmëruar”.

Gjatë muajve të fundit, 30-vjeçari në fakt kishte dhënë shenja të ndryshme paqëndrueshmërie, për shkak të varësisë nga droga.

S'KA KOMENTE