Këmbimi valutor per sot ,ja si paraqitet gjendja e monedhave të huaja...

Këmbimi valutor per sot ,ja si paraqitet gjendja e monedhave të huaja në vend

189
SHPËRNDAJE

Sot, më 10 Gusht 2023, dollari amerikan blihet me 93.6 lekë dhe shitet me 94.9 lekë.

Euro blihet me 103 lekë dhe shitet 104 lekë.

Paundi britanik blihet me 118.8 lekë dhe shitet me 120.3 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 106.6 lekë, ndërsa në shitje me 108 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 69.3 lekë, ndërsa në shitje me 71.8 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja:

S'KA KOMENTE