Jo vetem ne Fier, zjarret “pushtojne” Vloren e Gjirokastren

Jo vetem ne Fier, zjarret “pushtojne” Vloren e Gjirokastren

155
SHPËRNDAJE

Një vatër zjarri është rregjistruar edhe në fshatin Risili të Vlorës. Mësohet se janë djegur plantacione me ullinj. Ndëkohë, era ka ndikuar në përhapjen e flakëve.

Sakaq, dy vatra zjarri janë rregjistruar edhe ne qarkun e Gjirokastres. Një është në fshatin Dukaj, bashkia Tepelenë dhe një tjetër në fshatin Buz bashkia Memaliaj. Zjarri po përhapet me shpejtësi për shkak të erës. Sakaq, mësohet se banesat nuk janë të rrezikuara.

Efektivët e zjarrfikses Tepelenë dhe Memaliaj ndodhen në vengjarjet, nderkohë që tani ju bashkua edhe ekipi i zjarrfiksesë Gjirokastër

S'KA KOMENTE