Aksident me vdekje ne Fier-Verbas

Aksident me vdekje ne Fier-Verbas

4344
SHPËRNDAJE

Nje aksident ka ndodhur kete mbremje ne aksin rrugore Fier – Berat ne afersi te fshatir Verbas. Nje motor ka humbur kontrollin dhe ka dale jashte rruge. per pasoje ka humbur jeten pasagjeri qe udhetonte me drejtuesin e motorit.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 21:50, në aksin rrugor “Fier-Patos”, shtetasi B. B., 43 vjeç, banues në Fier, duke drejtuar motomjetin, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e motomjetit dhe ka dalë nga rruga.

Për pasojë ka ndërruar jetë në spital, pasagjeri, shtetasi E. B., 40 vjeç, banues në Fier, si edhe është dëmtuar dhe ndodhet në spital në kujdesin e mjekëve, jashtë rrezikut për jetën, drejtuesi i motomjetit.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkakut të aksidentit.

S'KA KOMENTE