Goditi 8 herë me thikë gruan, 9 vite burg për 43-vjeçarin shqiptar...

Goditi 8 herë me thikë gruan, 9 vite burg për 43-vjeçarin shqiptar në Itali

1037
SHPËRNDAJE

Një 46-vjeçar shqiptar është dënuar me 9 vite burg në Itali, pasi ka tentuar të vriste bashkëshorten e tij dhe më pas e ka inskenuar ngjarjen.

Ngjarja ka ndodhur më 28 shkurt të vitit të kaluar në Pistoia. Ishte djali i tyre i mitur që ka bërë denoncimin në polici duke thënë; “Hajde shpejt se babi po e godet”.

Viktima ka rrëfyer tmerrin që ka përjetuar, duke thënë se ishte goditur tretë herë më thikë dhe më pas i ka rënë të fiktë.

“Po gatuaja dhe kisha një thikë në dorë. Ai më goditi në krah. Ajo që ndodhi ishte aksident”, rrëfeu ajo.

Ndërsa autori tha se “U sulmova në rrugë nga një burrë i armatosur, teksa isha duke ecur me gruan time. Sulmuesi goditi me thikë gruan, duke tentuar të grabisë çantën e saj”.

Pavarësisht deklaratave të shqiptarit, u zbulua se skenari ishte fals, pasi gruaja kishte marrë plagë në turp.

Drejtësia italiane vendosi 9 vite burg për shqiptarin.

S'KA KOMENTE