Gjermani/Forcat speciale kapin shqiptarin me 30 kg drogë në makinë

Gjermani/Forcat speciale kapin shqiptarin me 30 kg drogë në makinë

396
SHPËRNDAJE

Një operacion si në një film aksion për arrestimin e një shqiptari në Gjermani! Një njësi speciale e policisë së Saarland-it në Gjermani tërhoqi zvarrë një shpërndarës droge nga makina e tij në mes të qytetit. Një automjet civil nga Task Forca Mobile (MEK) frenoi Audi-n e të dyshuarit, një tjetër automjet policie u ndal menjëherë pranë tij dhe një i tretë pas. 

Kur makina e autorit u rrethua, oficerë civilë të armatosur dhe pjesërisht të maskuar u hodhën nga automjetet e tyre dhe e nxorën të dyshuarin nga makina e tij me targa të qarkut Völklingen. Katër oficerë e ruajtën, e nxorën në rrugë dhe e prangosën. 

Zëdhënësi i policisë Stephan Laßotta tha për BILD se ishte arrestuar një shqiptar gjatë operacionit dhe ishin sekuestruar gjithsej 30 kilogramë drogë. Një pjesë e drogës u gjet në automjetin e burrit. Pjesa tjetër e gjet gjatë kontrollit të banesës së tij private. Shqiptari u dërgua në paraburgim në burgun e Lerchesflur. Hetimi për këtë çështje sipas policisë është ende në vazhdim.

S'KA KOMENTE