FIER-4 automjete jane perfshire nga flaket 

FIER-4 automjete jane perfshire nga flaket 

2090
SHPËRNDAJE

4 automjete jane perfshire nga flaket si pasoje e nje zjarri ne lagjen “ Apolonia” ne qytetin e Fierit.
Ngjarja ka ndodhur ne oret e para te mengjesit te sotem , nderkohe qe tre prej tyre jane shkrumbuar totalisht dhe nje tjeter eshte demtuar pjeserisht nga flaket.

Sapo u mor njoftimi mjetet zjarrfikese kane shkuar menjehere ne vendngjarje ku pervec automjeteve te parkuara te perfshira nga flaket jane rrezikuar edhe banesat prane.
Menjehere u be i mundur izolimi i zjarrit per te mos u perhapur edhe te mjetet e tjera nderkohe qe nga ana e policise po kryhen te gjitha veprimet procedurale per te zbardhur ngjarjen.
Paraprakisht dyshohet se ka qene nje shkendije elektrike shkaku i renies se zjarrit , por kqyrja e kamerave ne zone pritet te hedh me shume drite mbi shkaqet e djegies se automjeteve.

S'KA KOMENTE