Ballina Shqiperia ime Zjarr i permasave te medha në ish-depozitat e karburantit në Ballsh

Zjarr i permasave te medha në ish-depozitat e karburantit në Ballsh

Ish-depozitat me lëndë djegëse në qytetin e Ballshit janë përfshirë ditën e sotme nga flakët.

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka konfirmuar përmes rrjeteve sociale se zjarrfikësit kanë shkruar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

“Shërbimet zjarrfikëse po punojnë për fikjen e një zjarri në disa ish-depozita lëndë djegëse dhe vendosjen e flakëve nën kontroll”, shkroi Balla në Facebook.