Ballina Bota Vrau mbi 15 persona ,autori dikur student ekselent në Universitetin e...

Vrau mbi 15 persona ,autori dikur student ekselent në Universitetin e Arteve në Pragë

Whatsapp Image 2023 12 21 At 17.18.21 (1)

Zbulohen të tjerë detaje nga ngjarja e rëndë që tronditi Pragën pasditen e sotme. 24-vjeçari David Kozak vrau 17 persona dhe plagosi 30 të tjerë në Universitetin e Arteve në Pragë.

Sipas asaj që shkruajnë mediat çeke, autori i ngjarjes ka qenë student ekselent.

Pak orë para ngjarje është gjetur trupi i pajetë i babait të 24-vjeçarit, që dyshohet se është ekzekutuar nga ai.

Kujtojmë se autori dyshohet se pas sulmit ka kryer vetëvrasje.