U dhunua nga partneri, “Google Translate” shpëton 28 vjeçaren shqiptare në Greqi

U dhunua nga partneri, “Google Translate” shpëton 28 vjeçaren shqiptare në Greqi

2863
SHPËRNDAJE

Një 28 vjeçare shqiptare që jeton në Kretë të Greqisë ka kërkuar ndihmë pasi është dhunuar fizikisht nga partneri i saj 44 vjeçar nëpërmjet “Google Translate”. Pasi u dhunua nga partneri, ajo shkroi në një kafene pranë banesës së saj duke kërkuar ndihmë, raporton Protothema.

28 vjeçarja nuk dinte greqisht dhe përmes shërbimit Google Translate ka kërkuar ndihmë. 44 vjeçari po e kërkonte dhe kontaktoi policinë pasi kishte frikë se mos arrestohej pasi ajo nuk ka dokumente. . Por pas denoncimit të së resë, oficerët e policisë e arrestuan 44-vjeçarin për dhunë në familje.

28-vjeçarja ndodhet në Greqi pa dokumentet e nevojshme, megjithatë si viktimë e dhunës në familje mbrohet me ligj dhe nuk do të nisë procedura e dëbimit. 

S'KA KOMENTE