Tërmeti 4.6 i shkallës Rihter, shtyhet ndeshja e futbollit në Itali

Tërmeti 4.6 i shkallës Rihter, shtyhet ndeshja e futbollit në Itali

1946
SHPËRNDAJE

Ndeshja e Seria B, Perugia-Reggina që ishte planifikuar për t’u luajtur këtë të shtunë, nesër, është shtyrë për një datë të pacaktuar për shkak të tërmeteve me magnitudë maksimale 4.6 ballë që tronditën të enjte Umbria-n.

Autoritetet lokale kanë vendosur të shtyjnë ndeshjen si masë paraprake, pasi nuk kishte kohë për kontrollet e nevojshme teknike përsa i përket sigurisë dhe mundësia për të luajtur me dyer të mbyllura nuk u mor fare në konsideratë.

S'KA KOMENTE