Taulant Balla betohet si Ministër i Brendshëm në Presidencë

Taulant Balla betohet si Ministër i Brendshëm në Presidencë

52
SHPËRNDAJE

Taulant Balla ka bërë betimin si ministër i brendshëm.

Ceremonia u zhvillua paraditen e kësaj të shtune në Presidencë, ku Balla tashmë merr zyrtarisht detyrën në një prej ministrive më të rëndësishme dhe njëherësh më problematike, në mandatin e tretë të socialistëve.

Në ceremoninë që u mbajt përpara presidentit Bajram Begaj, Balla u betua me dorën mbi Kushtetutë, ndërkohë që të pranishëm ishin disa prej eksponentëve të lartë socialist, si kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla, dhe deputetë të tjerë si Ermonela Felaj apo Nasip Naço.

Emërimi i Ballës në krye të Ministrisë së Brendshme u bë pas shkarkimit të paraardhësit Bledi Çuçi, pas dhunës së ushtruar nga anëtarët e fisit dhe familjarë të ish-deputetit të dorëhequr Rrahman Rraja në drejtim të dy kushërinjve, Jashar dhe Bilbil Maja.

S'KA KOMENTE