Sulmoi me thikë 34-vjeçarin, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin

Sulmoi me thikë 34-vjeçarin, policia identifikon dhe shpall në kërkim autorin

116
SHPËRNDAJE

51-vjeçari me inicialet S.Z është shpallur në kërkim pasi ka sulmuar me thikë 34-vjeçarin me inicialet E.Sh, në afërsi të Zogut të Zi, gjatë një konflikti për motive të dobëta.

34-vjeçari gjendet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Priten informacione të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë: Tiranë

Goditi me mjet prerës një shtetas, identifikohet dhe shpallet në kërkim autori i dyshuar.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, pas marrjes së njoftimit se ditën e sotme, në afërsi të Zogut të Zi, gjatë një konflikti për motive të dobëta, një shtetas kishte goditur me mjet prerës thikë shtetasin E. Sh., 34 vjeç, kanë organizuar punën për identifikim e autorit të dyshuar dhe kanë shpallur në kërkim shtetasin S. Z., 51 vjeç, banues në Tiranë.

Nga veprimet hetimore të kryera ka rezultuar se shtetasi S. Z., ditën e sotme, në vendqëndrimin e taksive në afërsi të Zogut të Zi, gjatë një konflikti ka goditur me mjet prerës thikë shtetasin E. Sh.

Si pasojë shtetasi E. Sh, është dëmtuar dhe aktualisht ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Vijon puna për kapjen e shtetasit S. Z.

Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme procedurale.

S'KA KOMENTE