Ballina Te tjera Pagoi 30 mijë euro që t’i vrisnin gruan, Naim Murseli del nesër...

Pagoi 30 mijë euro që t’i vrisnin gruan, Naim Murseli del nesër para gjykatës

Seanca gjyqësore ndaj Naim Murseli, i cili dyshohet se e ka organizuar vrasjen e bashkëshortes së tij Liridona Ademaj, personit me inicialet G.P, që dyshohet të jetë ekzekutori, si dhe të dyshuarin tjetër me iniciale K.K., i cili është pjesëtar i FSK-së, do të mbahet të dielën në Gjykatën Themelore në Prishtinë, Departamenti për krime të rënda.

Pas vrasjes së rëndë ku mbeti e vdekur Liridona Ademaj-Murseli, janë arrestuar tre persona të dyshuar për kryerjen e krimit, ndër ta edhe bashkëshorti i viktimës, Naim Murseli, i cili ka pranuar se ka paguar për vrasjen e Liridonës.

Policia e Kosovës sot në raportin 24 orësh  njofton se është gjetur dhe konfiskuar një pistoletë me 19 fishekë dhe një veturë që janë përdorur në krimin që ka tronditur të gjithë opinionin public në Kosovë dhe në Shqipëri.