Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

Si ka nisur kjo javë për valutat kryesore?!

1628
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan është blerë këtë të hënë me 108.6 lekë dhe është shitur me 109.4 lekë krahasuar më javën që kaloi sipas kursit të këmbimit lokal duke shënuar kështu sërish një rritje të ndjeshme të vlerës.

Monedha europiane sakaq vijon të qëndrojë nën kuotën e 115 lekë pasi është blerë me 114.8 lekë dhe është shitur me 115.4 lekë në raport me javën e shkuar.

Franga zvicerane blihet këtë fillim jave me 114.9 lekë dhe shitet me 115.8 lekë referuar tregut të brendshëm valutor.

Paundi britanik ka pasur rritje të kuotës këtë të hënë pasi blihet sot me 129.6 lekë dhe shitet me 130.6 lekë

S'KA KOMENTE