Shpërdoruan detyrën, e pësojnë 2 ish-efektivë policie

Shpërdoruan detyrën, e pësojnë 2 ish-efektivë policie

224
SHPËRNDAJE

Pas një hetimi 2 vjeçar, me metoda speciale hetimi, Agjencia e Mbikëqyrjes Policore ka zbuluar se dy ish-punonjës policie kanë shpërdoruar detyrën. Po ashtu e njëjta masë sigurie është caktuar edhe për dy persona të tjerë të përfshirë dhe në kultivim të lëndëve narkotike.

Gjykata e Lezhës ka caktuar masën e sigurisë arrest me burg për efektivët. Dy prej tyre kanë përfunduar në pranga, ndërsa dy të tjerë janë shpallur në kërkim, njëri prej tyre ish-polic.

S'KA KOMENTE