Euro vijon renien/Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore?!

Euro vijon renien/Si është mbyllur kjo javë për valutat kryesore?!

1228
SHPËRNDAJE

Dollari amerikan ka regjistruar zbritje të kuotës mëngjesin e kësaj të shtune duke u blerë sot me 1017.4 lekë dhe duke u shitur me 108.2 lekë në raport me ditën e djeshme duke e mbyllur këtë javë negativisht.

Monedha europiane ka zbritur nën pragun e 114 lekë këtë mëngjes  duke u blerë sot me 113.8 lekë dhe duke u shitur me 114.5 lekë në raport me ditën e enjte sipas kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane blihet sot me 114.8 lekë dhe shitet me 115.7 lekë duke regjistruar kështu një rritje të kuotës këtë fund jave.

Paundi britanik referuar tregut të brendshëm valutor blihet sot me 127. 8 lekë dhe shitet me 129 lekë duke e mbyllur edhe ai këtë javë pozitivisht.

S'KA KOMENTE