Ballina Shqiperia ime Policia ‘zbërthen’ 6 vrasje që tronditën vendin nga 2021-2023: Autorë të dyshuar...

Policia ‘zbërthen’ 6 vrasje që tronditën vendin nga 2021-2023: Autorë të dyshuar Laert Haxhiu dhe grupi i tij kriminal

Policia e Shtetit ka dhënë detaje rreth megaoperacionit, ku u lëshuan 16 urdhër-arreste, ndërsa u zbuluan 6 vrasje. Ka qenë vetë drejtori i Policisë, Muhamet Rrumbullaku që renditi disa nga krimet që tashmë janë zbardhuar, në periudhat e ndodhura në 2021-2023.

“Artan Tafani, dyshohet se ka kryer disa ngjarje kriminale, vrasje nga viti 2021-2023”, tha Rrumbullaku. 

vijon…