Plagosi me thike bashkejetuesin ne Fier, gjykata vendos sot per 33 vjecaren

Plagosi me thike bashkejetuesin ne Fier, gjykata vendos sot per 33 vjecaren

572
SHPËRNDAJE

Ka mberritur sot ne gjykaten Fier 33 vjecarja qe plagosi me thike bashkejetuesin e saj ne mengjesin e 8 Marsit ne banesen e tyre ne lagjen “Liri”. Gjykata e Fierit pritet sot te jape masen e vleresimit per kete veper penale me trup gjykues , prokuror Petrit Vukaj dhe Gjyqtare Ejona Lazellari

33 vjecarja Arinarda Asllani , nënë e 3 fëmijëve ka plagosur me thikë bashkëjetuesin e saj, 33 vjeç Arjan Jorgati

Fier

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Fier arrestuan në flagrancë shtetasen A. A., 32 vjeçe, banuese në Fier, pasi gjatë orëve të para të mëngjesit, pas një konflikti për motive të dobëta, në banesën e saj, ka goditur me mjet prerës(thikë), bashkëjetuesin, shtetasin A. J., 32 vjeç, i cili është dëmtuar lehtë dhe ndodhet në spital, në kujdesin e mjekëve.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Plagosje e lehtë me dashje”.

S'KA KOMENTE