Ballina Shqiperia ime Përfshihet nga flakët një kamion/ Shpëton mrekullisht drejtuesi

Përfshihet nga flakët një kamion/ Shpëton mrekullisht drejtuesi

Ngjarja ka ndodhur në aksin e autostradës Milot-Thumanë pranë rrethrrotullimit në Fushë Mamurras.

Një kamion i tonazhit të rëndë gjatë lëvizjes është përfshirë nga flakët në pjesën e gomabe të pasme, menjëherë drejtuesi ka dalë nga automjeti, ndërsa disa banorë janë aktivizuar për shuarjen e flakëve me mjete rrethanore.Fatmirësisht ka patur vetëm dëme të vogla materiale, ndërkohë që në vendngjarje mbërriti dhe zjarrfiksja e Laçit.