Parcel masive me kanabis në Spanjë, 2 shqiptarë në pranga(Video)

Parcel masive me kanabis në Spanjë, 2 shqiptarë në pranga(Video)

644
SHPËRNDAJE

shë në Señorío de Molina, ndërsa Garda Civile në Guadalajara ka arrestuar dy shqiptarë përgjegjës për mbjelljen e bimëve.

Ky plantacion përmbante 1330 bimë marijuanë, që të arrestuarit i kultivonin në një vend midis Megina dhe Chequilla, në afërsi të lumit Cabrillas.

Të arrestuarit janë 2 shtetas shqiptarë, një 40-vjeçar dhe një 51-vjeçar. Ky i fundit ka mundur të arratiset në këmbë dhe të fshihet deri të nesërmen kur u gjet nga forcat e policisë.

https://youtube.com/watch?v=iWxcsjwmxJw%3Ffeature%3Doembed


Terreni ku kultivuesit kishin zgjedhur të rrisnin bimët mund të arrihej vetëm duke ecur në këmbë, pasi sipas autoriteteve ishte shumë i pjerrët dhe i vështirë për t’u aksesuar.

Sakaq, të arrestuarit do të përballen me drejtësine spanjolle për 2 akuza, kultivimin e lëndëve narkotike dhe krim kundër shëndetit publik.

S'KA KOMENTE