Nuk ka paqe për Turqinë, një tjetër tërmet i forte godet zonën...

Nuk ka paqe për Turqinë, një tjetër tërmet i forte godet zonën lindore

142
SHPËRNDAJE

Një tjetër tërmet ka goditur Turqinë. 

Raportohet se një tërmet me magnitudë 5.2 ballë të shkallës Rihter ka ndodhur në lindje të vendit, sipas Institutit Euro-Mesdhetar.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 8 kilometra në jugperëndim të Malatisë në një thellësi prej 2 kilometrash.
Deri më tani nuk ka raportime për dëme.

Kujtojmë se disa tërmete të fuqishme goditën Turqinë më 6 shkurt, lëkundje të cilat u ndjenë shumë dhe në Siri, duke shkaktuar mijëra viktima.

S'KA KOMENTE