Moti i keq ,pushuesit braktisin plazhet

Moti i keq ,pushuesit braktisin plazhet

56
SHPËRNDAJE

Rrebeshet e shiut kanë përfshirë edhe gjirin e Durrësit, Vlores e Shengjinit

Pushuesit kanë braktisur plazhet, ndërsa në qytet e përgjatë rrugës së plazhit ka qarkullim të rënduar automjetesh.

Përkeqësimi i kushteve atmosferike ka shkaktuar edhe dallgëzim në Adriatik. Aktualisht, forca e detit është 5 ballë duke penguar lundrimin e anijeve të vogla dhe çdo mjeti turistik.Edhe sektori i peshkimit ka pezulluar aktivitetin nën ndikimin e këtyre kushteve atmosferike.

S'KA KOMENTE